Svarīgi, ka pat piesardzīgus lietotājus var apmuļķot, lai viņi atver un lejupielādē šādu e-vēstuļu pielikumus, jo tās ietver daudz papildinformācijas (piemēram, juridisku dokumentu kopijas un viesnīcas rezervēšanas pamatojumu) un izskatās pārliecinoši. Vienīgais sīkums, kas var atklāt uzbrucēju, būtu organizācijas domēna kļūdainā rakstība.

“Kaspersky” pētnieku savāktie pierādījumi liecina, ka noziedznieku forumos attāla piekļuve viesnīcu reģistratūrām un tajās ietvertajiem datiem tiek pārdota abonementu veidā. Ļaunprogrammatūra ievāca datus no viesnīcu reģistratūru starpliktuvēm un drukas spolētājiem, kā arī uzņēma ekrānuzņēmumus (šī funkcija tika iedarbināta, izmantojot noteiktus angļu vai portugāļu valodas vārdus). Tā kā viesnīcu darbinieki bieži iekopē no interneta tūrisma aģentūrām klientu kredītkaršu datus, lai iekasētu samaksu, arī šie dati var noplūst.

“Kaspersky” telemetrija ir apstiprinājusi cietušos Argentīnā, Bolīvijā, Brazīlijā, Čīlē, Kostarikā, Francijā, Itālijā, Meksikā, Portugālē, Spānijā, Taizemē un Turcijā. Tomēr, pamatojoties uz datiem, kas izvilkti no Bit.ly, populāra saišu saīsināšanas pakalpojuma, ko uzbrucēji izmantoja ļaunprātīgu saišu izplatīšanai, “Kaspersky” pētnieki uzskata, ka lietotāji no daudzām citām valstīm ir vismaz piekļuvuši ļaunprātīgajai saitei — tas liecina, ka to valstu skaits, kurās ir potenciālie upuri, varētu būt lielāks.

“Tā kā lietotāji arvien uzmanīgāk izturas pret to, cik aizsargāti patiesībā ir viņu dati, kibernoziedznieki pievēršas maziem uzņēmumiem, kas bieži vien nav pietiekami aizsargāti pret kiberuzbrukumiem un kuros ir liela personas datu koncentrācija. Viesnīcniekiem un citiem maziem uzņēmumiem, kas apstrādā klientu datus, ir jābūt piesardzīgākiem un jāizmanto profesionāli drošības risinājumi, lai izvairītos no datu noplūdēm, kas var ne tikai ietekmēt klientus, bet arī sabojāt viesnīcas reputāciju,” komentēja Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas Latīņamerikā vadītājs Dmitrijs Bestuževs.

Source link

You must be logged in to post a comment.